Makijaż ślubny - poradnik

Makijaż ślubny - co jest ważne w jego wykonaniu?

Przygotowując się do uroczystości ślubnej, powinniśmy mieć też na względzie makijaż. Należy najzwyczajniej dobrze zadbać o swoją twarz, żeby w dniu ceremonii ślubnej była jak najbardziej doskonała. Istnieje garść zasadniczych rzeczy, które musisz uwzględnić w okresie przedślubnym.

Przygotowania do ceremonii ślubnej najlepiej zapoczątkować już z rocznym wyprzedzeniem. Jednocześnie zakładając, że data ślubu jest już ustalona. Dzień uroczystości ślubnej jest najistotniejszy. Jego określenie umożliwi sprecyzować wszystkie ślubne rzeczy. Wczesny etap przygotowań będzie dotyczyć wyboru rodzaju ślubu (kościelny lub konkordatowy), wybrania miejscówki, gdzie odbędzie się uroczystość. Następnie należałoby wyznaczyć budżet. To uprawni Wasze dalsze działania a zwłaszcza określi jak obszerna okaże się lista zaproszonych gości weselnych. Należałoby już teraz zamówić termin u fotografa ślubnego, kamerzysty oraz DJ’a. No i oczywiście pozostaje kwestia makijazu ślubnego, czyli wyboru wizażystki oraz makijażu próbnego. Kiedy wykonać próbę? Najlepiej od dwóch do trzech miesięcy przed ślubem. Znana jest już wtedy ślubna stylizacja wraz z dodatkami. Twoja cera kolorem oraz fakturą również będzie najbardziej zbliżona do tej w dniu ślubu.

makijaż na ślub

Jeśli planujesz używać sztuczną opaleniznę w dniu ślubu, przed próbą makijażu wykonaj test, aby twoja wizażystka mogła zobaczyć, jaki kolor nabiera twoja skóra i dopasować do tego odpowiedni podkład. Postaraj się, aby w dniu próby Twój wygląd był zbliżony jak w dniu ślubu. Poczuj się jak najlepiej w tym dniu. Upewnij się, że twoje włosy są już gotowe i masz na sobie biżuterię, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak wyglądają razem w ciągu dnia. Warto ubrać bluzkę w kolorze zbliżonym do sukni ślubnej. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni ton, który będzie pasował do twojego koloru oczu. Chcesz mieć pewność, że cechą wyróżniającą są twoje oczy, a nie makijaż. Kolejną techniką robienia oczu jest utrzymywanie intensywności i głębi koloru najbliżej linii rzęs.

Jakie kolory wybrać do makijażu ślubnego? Najczęściej wykorzystywanymi są brązy, beże bądź szarości. To szczególnie łagodne możliwości, np. dla tych, które nie lubią dużo kolorów w makijażu. Natomiast nie każdej urodzie będzie odpowiadać taka wersja - wówczas będzie nieodzowny kolorystyczny detal. I nie są to neony, czy też wielokolorowe cieniowanie. Zdecydujcie się na transparentne barwy o pastelowej poświacie. Tego typu barwy - są w stanie bardzo uatrakcyjnić twarz, nie przyciemniając przy okazji makijażu. W jakim miejscu go nałożyć? W sytuacji gdy solo, to skuś się na kreskę zrealizowaną eyelinerem. W sytuacji gdy ma być "rozświetleniem" cienia kształtującego, ładnie będzie wychodził na środku ruchomej powieki bądź w wewnętrznym kąciku.

Polecamy makijaż Wrocław z dojazdem. Wizażystka z wieloletnim doświadczeniem, która sprawi, że Twój makijaż ślubny będzie idealnie dopasowany do Ciebie.

Na jakie kwestie zwrócić uwagę decydując o wyborze wizażystki ślubnej? Jeśli przenigdy nie korzystałyście z pomocy profesjonalnej wizażystki i nie macie raczej nikogo godnego polecenia, zapytajcie fotografa. On dobrze jest świadomy, jak odpowiedni jest makijaż oraz czy jest on dziełem obróbki graficznej, czy tak naprawdę był tak solidny i ładny. Przeglądajcie dużo fotografii w internecie, a później umówcie się na makijaż próbny do wybranej osoby. Próba nie będzie oznaczać, że należy się już umówić na makijaż w dniu uroczystości ślubnej. Próba to chwila, kiedy możecie dokładniej poznać wytypowaną wizażystkę a również przetestować solidność kosmetyków. W sytuacji gdy niekorzystnie się czułyście, nie umiałyście się dogadać - nie obawiajcie się odwołać! Bardzo istotne - nie bójcie się dodatkowo zwracać uwagę - tym sposobem makijaż może okazać się perfekcyjny, a zgodność w dniu uroczystości ślubnej bezstresowa. Prócz tego jak znaleźć makijażystkę ślubną, musicie też wiedzieć, w jaki sposób dobrać makijaż do Waszego gatunku urody. Znajomość paru wytycznych pozwoli prawidłowo zweryfikować warsztat profesjonalnej wizażystki, która zaprezentuje Wam swoje zdolności w momencie próbnego makijażu. Zacznij szukać przykładowych zdjęć makijażu, które naprawdę Ci się podobają i zabierz je ze sobą na próbę, aby pokazać wizażystce. Spróbuj określić, co Ci się podoba w makijażu na zdjęciu i weź pod uwagę, że jeśli masz kolor skóry inny niż osoba na zdjęciu, to makijaż może nie prezentować się już tak samo.

rodzaj makijażu

Pomyśl nad przedłużeniem rzęs. To świetny sposób, aby Twoje oczy wyróżniały się i wyglądały znacznie subtelniej niż rzęsy doczepiane na pełny pasek. Wybierz metodę na różne długości, aby stworzyć naprawdę naturalny i świeży wygląd i zagnieździć je pomiędzy naturalnymi rzęsami zamiast mocować je na wierzchu.

Kiedy przejść się do kosmetyczki? Wszystko jest zależne od tego czy często korzystasz z tego gatunku usług. Jeśli regularnie, to znaczy chociażby raz na dwa – 3 miesiące, to możemy założyć, że możesz wybrać się do kosmetyczki orientacyjnie na trzy-cztery tygodnie przed uroczystością ślubną. Zezwoli to dobrać optymalny dla Ciebie zestaw kosmetycznych zabiegów. Ważne! Kategorycznie nie doradzamy wizyty u kosmetyczki kilka dni przed uroczystością, bowiem jest to zanadto krótki czas, ażeby Twoja cera zregenerowała się, a nie sądź, że makijaż ślubny wszystko zretuszuje!Copyright © aktywni.wroclaw.pl 2015